נתקעתם מחוץ לבית? לא בטוח שכדאי לפרוץ את הדלת לבד

כשאנשים מתקשרים אלינו מבוהלים ומספרים לנו שהם נתקעו מחוץ לבית, הדבר הראשון שהם אומרים לנו: "נתקעתי מחוץ לבית! אתם לא מבינים בכלל!". אולי תופתעו, אך אין עוד מישהו שמבין את הסיטואציה ואתכם יותר מאיתנו. אנשים שנתקעים מחוץ לבית חשים בעיקר חוסר אונים: גם משום שאין ברשותם מפתח (שכן הוא אבד, נגנב או נשכח במקום מסוים), וגם מאחר ואין להם יכולת להוציא עצמם לבד מהמצב. 

בנקודה הקריטית הזו, שבה התסכול וחוסר האונים מתעצמים, ישנם אלו שמקבלים החלטה: לנסות לפרוץ את הדלת לבד. האם אפשר לפרוץ את דלת הבית לבד? התשובה היא שכן. עם זאת, אנו ממליצים שלא למהר לצאת להרפתקה הזו מסיבה פשוטה: כמעט תמיד, ניסיונות הפריצה העצמאיים נכשלים. מדוע?

  • אין לכם את הציוד המתאים לפריצה
  • אין לכם את הידע המקצועי הדרוש לפריצת דלתות
  • התוצאה? תסכול ובזבוז זמן

נתקעתם מחוץ לבית-לא בטוח שכדאי לפרוץ את הדלת לבד

לפרוץ הדלת לבד – הסיכונים המרכזיים

ישנן המון שיטות DIY לפריצת דלתות, שאת חלקן תוכלו ליישם. עם זאת, אנו לא ממליצים לעשות זאת, שכן לרוב הנזק גדול יותר מהתועלת. המוטיבציות העיקריות לפרוץ את הדלת לבד הן לחסוך זמן וכסף. בפועל, מה שקורה הוא שמבזבזים גם המון זמן וגם לא מעט כסף. איך זה קורה?

  • נזק רב לרכוש שלכם פריצה שאינה מקצועית ומבוקרת, עלולה להסתיים בהרס הרכוש – מהמנעול שנהרס ועד הדלת שהתעקמה/נשרטה/נשברה. התוצאה: אמנם חסכתם על ביקור של מנעולן מקצועי, אך עליכם להוציא לא מעט כסף על תיקונים או החלפת דלת.
  • תלונות מהשכנים מטבע הדברים, פריצת דלת מרעישה. הבעיה היא שניסיון עצמאי שלכם לפרוץ את הדלת עלול לקחת זמן, מה שגם אומר שתרעישו לא מעט זמן לשכנים שלכם. הדבר האחרון שאתם צריכים (אחרי סיטואציה בה אתם תקועים מחוץ לבית כמובן), היא סכסוכי שכנים.
  • בזבוז זמן כאמור, לרוב לא מצליחים לפרוץ את הדלת לבד, אלא רק מנסים לפרוץ אותה. המשמעות היא שאחרי שהושקעו זמן ומאמץ פיסי, מזמינים מנעולן מקצועי. וכך, השהות מחוץ לבית מתארכת והאירוע שהיה יכול להסתיים במהירות, הופך לאירוע מתמשך, מתסכל ומתיש. המסקנה: כשיש צורך בפריצת דלת, הזמינו מראש מנעולן מקצועי. 

 

דלת הבית נטרקה? יש לכם מה לעשות!

כשדלת הבית נעולה ואתם תקועים מחוץ לבית, לא תהיה ברירה אלא להזמין שירות של מנעולן מקצועי. עם זאת, במידה והדלת רק טרוקה (שימו לב: לא נעולה, טרוקה), סביר כי תוכלו לנהל את "האירוע" לבדכם. מאחר ולא נעלתם את הדלת, ישנו סיכוי כי תצליחו באמצעות טריק פשוט לפתוח אותה ללא סיוע מקצועי. אז מה עליכם לעשות? הדרך הפשוטה ביותר היא לחתוך בקבוק שתייה מפלסטיק, ליצור "קלף פלסטיק" ולהעבירו בין המשקוף לדלת באזור המנעול. 

הדלת נטרקה או ננעלה? "לביא מנעולים" בדרך אליכם – 050-912-4443